Jak wygląda projektowanie opakowań spożywczych?

Jak wygląda projektowanie opakowań spożywczych?

Profesjonalne projektowanie opakowań spożywczych to usługa, którą świadczymy w oparciu o doświadczenie i wiedzę zdobyte na przestrzeni kilkunastu lat.

W niniejszym wpisie chcemy pokazać jak przebiega proces projektowania opakowań.

projektowanie opakowań spożywczych profesjonalne projektowanie agencja reklamowaProjekt opakowania MAP na pierogi mrożone

Dobry start!

Pracę nad projektami opakowań zaczynamy od wysłuchania klienta. Jeśli firma ma przygotowany brief to bazujemy na nim, jeśli nie to staramy się jak najlepiej poznać potrzeby. Wyjściem do projektowania jest wiedzę o produkcie lub marce, określenie celów, założeń i grupy klientów, możliwości techniczne parku maszyn lub produkcji, a także budżetu.

Projektowanie od podstaw.

projektowanie opakowań spożywczych profesjonalne projektowanie agencja reklamowa projektowanie logoProjekt logo dla firmy mięsnej

Jeśli klient w ramach wprowadzania linii opakowań chce również odświeżyć lub zaprojektować logo dla nowej marki to wówczas zaczynamy od projektu logo. Co jednak istotne zawsze staramy się pokazać nowe logo w jego otoczeniu, przez co finalnie efektem prac jest tzw. Brand Book czyli książka marki. Dlaczego tak? Po pierwsze oprócz propozycji nowego logo klient otrzymuje informacje o kolorystyce marki, czcionkach towarzyszących. Po drugie pokazujemy klientowi jak logo będzie prezentować się na materiałach wykorzystywanych w sprzedaży: plakacie, folderze, stronie internetowej i opakowaniu. Po trzecie ustalamy według potrzeb klimat zdjęć, wystrój wnętrza sklepu lub miejsca sprzedaży, ubiór personelu.

Kreatywne projektowanie opakowań spożywczych.

projektowanie opakowań spożywczych profesjonalne projektowanie agencja reklamowa opakowanie map projektowanie etykiet Opakowanie map i etykiety dla ZM Nowak

Znając przede wszystkim potrzeby klienta i pewne techniczne wytyczne przystępujemy do projektowania opakowań. Zwykle przedstawiamy 2-3 propozycji. W oparciu o założenia ustalone z klientem lub wynikające z Brand Book’a powstaje propozycja opakowań spożywczych dla pojedynczego produktu lub linii produktów. Są to najczęściej folie map, słoiki, etykiet, bandale, pudełka kartonowe, kartony zbiorcze, nadruki na opakowaniach, kartonetki i zawieszki.

Fotografia kulinarna – kompleksowa obsługa.

fotografia kulinarna studio ParkyPat profesjonalne studio fotografii kulinarnej Fotografia kulinarna dla marki Wiorek

Ponadto oferujemy naszym klientom wykonanie sesji zdjęciowej produktów zarówno na opakowania jak i zdjęcia wizerunkowe do reklam czy zdjęcia produktowe do ofertówek czy sklepu internetowego. Fotografia kulinarna to również nasza specjalność. Posiadamy doświadczenie w wykonywaniu zdjęć produktów spożywczych zwłaszcza dla producentów wędlin, ale także piekarni i cukierni.

Wdrożenie opakowań.

projektowanie opakowań spożywczych profesjonalne projektowanie agencja reklamowa Projekt opakowania na pierogi

Po procesie projektowania opakowań przychodzi czas na wdrożenie opakowania. Otrzymując wytyczne od klienta lub docelowej drukarni przygotowujemy gotowe pliki do druku. Według ustaleń zlecamy wykonanie wydruków próbnych lub prototypu opakowania do testów.

Podsumowując.

projektowanie opakowań spożywczych profesjonalne projektowanie agencja reklamowa projektowanie etykiet Projekt etykiet dla marki Wiorek

Projektowanie opakowań spożywczych to złożony proces. Jednak doświadczony i kreatywny zespół jest wstanie przeprowadzić go sprawnie i efektywnie. Efektem prac są linie opakowań, które podnoszą jakość marki i zwiększają zyski.

 

No comments so far.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Website Field Is Optional